“З поверненням в Україну, наш Кобзарю!”: театральний перформанс СЛТ “Глорія” ХНУ в Хмельницькому

22 травня 2024 року – 163-тя річниця від Дня перепоховання світлого праху Тараса Григоровича Шевченка – Кобзаря української нації в Україні, на Канівських схилах і Дніпрових кручах…

Студентський літературний театр “Глорія” Хмельницького національного університету у співпраці з кафедрою української філології є засновником традиції Хмельницького національного університету – подорожі-екскурсії “Духовне сходження на Тарасову гору…” до Канева, присвяченої доленосній події в житті української нації – перепоховання світлого праху Тараса Григоровича Шевченка в Україні.

З початком російсько-української війни агресора рф цю знакову подію шевченколюби Університету відзначають у рідному Хмельницькому.

Щороку СЛТ “Глорія” ХНУ за сприяння кафедри української філології організовує і проводить театральний періорманс “З поверненням в Україну, наш Кобзарю!” . У міському парку імені Т. Г. Шевченка біля пам`ятника Кобзареві України збираються натхненні Шевченковим Словом національно свідомі українці, які шанують і популяризують багатогранну спадщину Батька української національної ідеї та Велетня українського свободолюбивого духу.

Цьогоріч традиційний глоріанський літературно-театральний перформанс “З ПОВЕРНЕННЯМ В УКРАЇНУ, НАШ КОБЗАРЮ!” відбувся за участі глоріанців-шевченколюбів, хіміків-шевченколюбів, українських філологів-шевченколюбів, хмельничан-шевченколюбів і …ЗЕМЛЯКІВ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА з рідного села МОРИНЦІ – добродія Олега та його донечки Єви!

Здоров’я його було вже в такому стані, що поет не зміг відгукнутися на запрошення редактора першого українського журналу «Основи» В. Білозерського: «Зайдіть і не позбавте нас радощів вас бачити». Закінчуючи 29 січня 1861 р. останнього листа до Варфоломія Шевченка, Тарас Григорович пише: «Прощай! Утомився! Неначе копу жита за одним заходом змолотив!». Але Шевченко до кінця залишився Шевченком. У лютому до нього завітав … М.С. Лєсков. Ледве стоячи на ногах, iз сумом і коротко мовивши про себе: «Пропаду», поет відразу запитав гостя: «Та годі про мене; кажіть, що доброго на Україні?».

Думки про Вітчизну перемагали в його свідомості передчуття близької смерті. Ось чому саме ця людина, яка бачила так мало щастя за життя, є і завжди буде символом України у будь-якому куточку світу, від Канади, Бразилії і до Австралії, її образом перед судом Вічності

Author
Ігор СюндюковРомана Росляка
Випуск газети №:
№241, (2000)
Рубрика
Україна Incognita


Глоріанці Хмельницького національного університету у складі: викладача кафедри української філології Таїсії Коваль (засновник, керівник СЛТ “Глорія” ХНУ), студентів гуманітарно-педагогічного факультету – Анни Романенко (голова Ради, ФУМ-23-1), Вікторії Тютюнник (ФУМ-23-1), Наталії Луценко (СОУА-23-1), Ольги Бойчук (ФУМ-23-1), Анастасії Лавренюк (СОУА-23-1), Олександра Шестопала (ЕКОЛ-19-1),:студентів факультету інженерії, транспорту та архітектури – Вікторії Поліщук (АМ-23-1), Назара Тодорчука (АІ-23-1) студентів факультету інформаційних технологій.. – Нікіти Ринди (КІ-23-1), Вікторії Масловської (КН-23-1), Ярослава Казмірчука (КН-23-1); студентки факультету економіки і управління Анастасії Ергубайкіної (ЕБ-23-1);;студента факультету технологій і дизайну – Валентина Костенка (ХТІ-23-1)

щиро вдячні за українськість, підтримку і співучасть в організації Шевченківського національно-мистецького свята “З поверненням в Україну. наш Кобзарю!” українців-патріотів у місті Хмельницькому

кафедрі української філології на чолі з в.о. завідувача кафедри Анатолієм Янчишиним (науковий консультант СЛТ “Глорія” ХНУ, гарант спеціальності “Середня освіта. Українська мова і література. Англійська), доцентові кафедри української філології Марії Гавриш (науковий консультант клубів за інтересами СЛТ “Глорія” ХНУ, гарант спеціальності “Філологія. Українська мова і література”); студентам хімічних спеціальностей, які вивчають курси “Українська мова (за професійним спрямуванням)”, “Ділова українська мова (за професійним прямуванням)” (викладач Коваль Т. П.), – Марині Краєвській (староста академічної групи ХТІ-21-1), Іллі Кубатому (ХТІ-21-1), Назарію Камінському (ХТІ-21-1), Надії Корчинській (ХІМ-21-1); кураторові академічної групи ХТІ-23-1, завідувачеві кафедри хімії та хімічної інженерії – професору Ользі Парасці; деканові факультету технологій і дизайну Тетяні Іванішеній; заступникові декана з виховної роботи Оксані Михайловській

КОБЗАРЕВІ: виплекані глоріанцями квіти…. щире художнє читання Вічної Поезії.. патріотична пісня “Вперед, Українці!”… Любов… Повага…

і наше сердечне захоплення незламністю українського духу і вірою в Бога, незважаючи на гніт тоталітарної російської недоімперії, .ВЕЛИКОГО УКРАЇНЦЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА – ПОБОРНИКА СВОБОДИ ЛЮДИНИ!

Щасливі, що недолугому кровожадному царю-батюшці не вдалося навіть вишуканими тортурами зробити з нашого ГЕНІЯ і КОБЗАРЯ раба-москаля!.. .

Найбільш радісно щемливий момент: безсмертні слова КобзаряБорітеся – поборете!” глоріанського перформансу здалеку в один голос виразно прочитали юні українці – школярі, які подорожували зі своєю вчителькою Шевченківським парком Хмельницького!

Не вмирає душа наша,

Не вмирає воля

НАШ ТАРАСЕ, ЧЕКАЙТЕ НАС, НАЩАДКІВ-ШЕВЧЕНКОЛЮБІВ, У КАНЕВІ

ПІДНІМЕМОСЯ НА ТАРАСОВУ ГОРУ, ЯК ТІЛЬКИ ПОБОРЕМО ЧУМУ МОСКОВЩИНИ!

БОРІТЕСЯ – ПОБОРЕТЕ! ВАМ БОГ ПОМАГАЄ!

СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ!

І ОЖИВЕ ДОБРА СЛАВА. СЛАВА УКРАЇНИ!

ОБНІМІТЬСЯ Ж, БРАТИ МОЇ!

ТАРАС ШЕВЧЕНКО

СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ… ЗА НЕЇ ГОСПОДА МОЛІТЬ!

Здається – кращого немає нічого в Бога,

як Дніпро та наша славная країна…

Автор – Таїсія Коваль, засновник, керівник СЛТ ГЛОРІЯ ХНУ