22 травня 2024 року – 163-тя річниця від Дня перепоховання світлого праху Тараса Григоровича Шевченка – Кобзаря української нації в Україні, на Канівських схилах і Дніпрових кручах…
Боюся сам себе спитати, —
Чи се коли сподіється?
Чи, може, вже з неба
Подивлюсь на Україну….
Тарас Шевченко другові Андрію Козачковському

Студентський літературний театр “Глорія” Хмельницького національного університету у співпраці з кафедрою української філології є засновником традиції Хмельницького національного університету – подорожі-екскурсії “Духовне сходження на Тарасову гору…” до Канева, присвяченої доленосній події в житті української нації – перепоховання світлого праху Тараса Григоровича Шевченка в Україні.
З початком російсько-української війни агресора рф цю знакову подію шевченколюби Університету відзначають у рідному Хмельницькому.
Щороку СЛТ “Глорія” ХНУ за сприяння кафедри української філології організовує і проводить театральний періорманс “З поверненням в Україну, наш Кобзарю!” . У міському парку імені Т. Г. Шевченка біля пам`ятника Кобзареві України збираються натхненні Шевченковим Словом національно свідомі українці, які шанують і популяризують багатогранну спадщину Батька української національної ідеї та Велетня українського свободолюбивого духу.
Цьогоріч традиційний глоріанський літературно-театральний перформанс “З ПОВЕРНЕННЯМ В УКРАЇНУ, НАШ КОБЗАРЮ!” відбувся за участі глоріанців-шевченколюбів, хіміків-шевченколюбів, українських філологів-шевченколюбів, хмельничан-шевченколюбів і …ЗЕМЛЯКІВ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА з рідного села МОРИНЦІ – добродія Олега та його донечки Єви!


Здоров’я його було вже в такому стані, що поет не зміг відгукнутися на запрошення редактора першого українського журналу «Основи» В. Білозерського: «Зайдіть і не позбавте нас радощів вас бачити». Закінчуючи 29 січня 1861 р. останнього листа до Варфоломія Шевченка, Тарас Григорович пише: «Прощай! Утомився! Неначе копу жита за одним заходом змолотив!». Але Шевченко до кінця залишився Шевченком. У лютому до нього завітав … М.С. Лєсков. Ледве стоячи на ногах, iз сумом і коротко мовивши про себе: «Пропаду», поет відразу запитав гостя: «Та годі про мене; кажіть, що доброго на Україні?».
Думки про Вітчизну перемагали в його свідомості передчуття близької смерті. Ось чому саме ця людина, яка бачила так мало щастя за життя, є і завжди буде символом України у будь-якому куточку світу, від Канади, Бразилії і до Австралії, її образом перед судом Вічності
Author
Ігор СюндюковРомана Росляка
Випуск газети №:
№241, (2000)
Рубрика
Україна Incognita












Глоріанці Хмельницького національного університету у складі: викладача кафедри української філології Таїсії Коваль (засновник, керівник СЛТ “Глорія” ХНУ), студентів гуманітарно-педагогічного факультету – Анни Романенко (голова Ради, ФУМ-23-1), Вікторії Тютюнник (ФУМ-23-1), Наталії Луценко (СОУА-23-1), Ольги Бойчук (ФУМ-23-1), Анастасії Лавренюк (СОУА-23-1), Олександра Шестопала (ЕКОЛ-19-1),:студентів факультету інженерії, транспорту та архітектури – Вікторії Поліщук (АМ-23-1), Назара Тодорчука (АІ-23-1) студентів факультету інформаційних технологій.. – Нікіти Ринди (КІ-23-1), Вікторії Масловської (КН-23-1), Ярослава Казмірчука (КН-23-1); студентки факультету економіки і управління Анастасії Ергубайкіної (ЕБ-23-1);;студента факультету технологій і дизайну – Валентина Костенка (ХТІ-23-1)
щиро вдячні за українськість, підтримку і співучасть в організації Шевченківського національно-мистецького свята “З поверненням в Україну. наш Кобзарю!” українців-патріотів у місті Хмельницькому
кафедрі української філології на чолі з в.о. завідувача кафедри Анатолієм Янчишиним (науковий консультант СЛТ “Глорія” ХНУ, гарант спеціальності “Середня освіта. Українська мова і література. Англійська), доцентові кафедри української філології Марії Гавриш (науковий консультант клубів за інтересами СЛТ “Глорія” ХНУ, гарант спеціальності “Філологія. Українська мова і література”); студентам хімічних спеціальностей, які вивчають курси “Українська мова (за професійним спрямуванням)”, “Ділова українська мова (за професійним прямуванням)” (викладач Коваль Т. П.), – Марині Краєвській (староста академічної групи ХТІ-21-1), Іллі Кубатому (ХТІ-21-1), Назарію Камінському (ХТІ-21-1), Надії Корчинській (ХІМ-21-1); кураторові академічної групи ХТІ-23-1, завідувачеві кафедри хімії та хімічної інженерії – професору Ользі Парасці; деканові факультету технологій і дизайну Тетяні Іванішеній; заступникові декана з виховної роботи Оксані Михайловській
КОБЗАРЕВІ: виплекані глоріанцями квіти…. щире художнє читання Вічної Поезії.. патріотична пісня “Вперед, Українці!”… Любов… Повага…
і наше сердечне захоплення незламністю українського духу і вірою в Бога, незважаючи на гніт тоталітарної російської недоімперії, .ВЕЛИКОГО УКРАЇНЦЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА – ПОБОРНИКА СВОБОДИ ЛЮДИНИ!
Щасливі, що недолугому кровожадному царю-батюшці не вдалося навіть вишуканими тортурами зробити з нашого ГЕНІЯ і КОБЗАРЯ раба-москаля!.. .
Найбільш радісно щемливий момент: безсмертні слова Кобзаря “Борітеся – поборете!” глоріанського перформансу здалеку в один голос виразно прочитали юні українці – школярі, які подорожували зі своєю вчителькою Шевченківським парком Хмельницького!











Не вмирає душа наша,
Не вмирає воля

НАШ КОБЗАРЮ, ЛЮБИМО, ВИВЧАЄМО І НАСЛІДУЄМО!
НАШ ТАРАСЕ, ЧЕКАЙТЕ НАС, НАЩАДКІВ-ШЕВЧЕНКОЛЮБІВ, У КАНЕВІ
ПІДНІМЕМОСЯ НА ТАРАСОВУ ГОРУ, ЯК ТІЛЬКИ ПОБОРЕМО ЧУМУ МОСКОВЩИНИ!


БОРІТЕСЯ – ПОБОРЕТЕ! ВАМ БОГ ПОМАГАЄ!
СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ!
І ОЖИВЕ ДОБРА СЛАВА. СЛАВА УКРАЇНИ!
ОБНІМІТЬСЯ Ж, БРАТИ МОЇ!
ТАРАС ШЕВЧЕНКО

СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ… ЗА НЕЇ ГОСПОДА МОЛІТЬ!

Слава Україні! Героям слава!
Дякуємо Збройним силам України!
Разом до Перемоги незламної єдиної Держави Україна!
Здається – кращого немає нічого в Бога,
як Дніпро та наша славная країна…
