З Днем народження, рідний Хмельницький: «Слово єднає – Перемогу наближає!»

Із нагоди відзначення 592-річниці з дня заснування міста Хмельницького Студентський літературний театр «Глорія» Хмельницького національного університету взяв творчу участь у Хмельницькому міському літературному марафоні «Слово єднає – Перемогу наближає!» та провів есеїстично-культурну прогулянку рідним містом.

СЛТ ГЛОРІЯ ХНУ – тричі дипломант Хмельницького міського літературного фестивалю «Слово єднає!» – до воєнного вторгнення рф в Україну щороку мистецьки вітав рідне місто Хмельницький. Авторська літературно-музична постановка «Вперед, Українці!» стала творчим славнем Фестивалю.

29 вересня у рамках Хмельницького міського літературного марафону «Слово єднає – Перемогу наближає!» на запрошення директорки Тамари Козицької та завідуючої методично-бібліографічним відділом Світлани Сінькової Хмельницької ЦБС студенти-глоріанці разом із засновником-керівником Студентського літературного театру «Глорія» Хмельницького національного університету Таїсією Коваль, викладачем кафедри української філології, мали гарну нагоду познайомитися з оригінальною поезією хмельницької літераторки Юлії Сабій, презентованою авторкою на поетичних читаннях «Дотики».

Юлія Сабій відома хмельничанам як керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради, як творча натхненниця різноманітних проектів для молоді, передусім, Всеукраїнського літературного дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу «Слово Нації!»; і як акторка Хмельницького аматорського театру-студії «БЕЗМЕЖ».

Художнім подарунком від заслужених артисток України, лауреаток обласної премії імені Т. Г. Шевченка Валентини Щур (скрипка) і Валерії Разумової (фортепіано) для авторки поетично-ніжних «Дотиків» та гостей-глядачів було майстерне виконання класичної музики.

Багатогранна творчість Юлії Сабій зацікавила і наших студентів-театралів факультету технологій і дизайну – молоду поетесу Ольгу Навроцьку (голова Ради СЛТ ГЛОРІЯ ХНУ) і молоду акторку Анастасію Осколкову (член Ради СЛТ ГЛОРІЯ ХНУ). Глоріанки щиро привітали українську поетесу і взяли інтерв’ю, натомість пані Юлія Сабій запропонувала творчу співпрацю.

Глоріанці також поспілкувалися з шанованою гостею літературно-художніх «Дотиків» – членкинею Національної спілки письменників України Ніною Шмуріковою-Гаврилюк, з якою Самодіяльний студентський літературний театр «Глорія» Хмельницького національного університету має багаторічні плідні творчі взаємини, і з радістю отримали запрошення для мистецької участі в ювілейному літературному вечорі відомої української письменниці.

ДРЕВНІЙ І СУЧАСНИЙ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

НАС НАДИХАЄ ТА ЄДНАЄ

КРАСОЮ І СЛАВОЮ СВОЄЮ!

ДЯКУЄМО, РІДНЕ МІСТО!

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ – ЦЕ УКРАЇНА!

Студентський літературний театр «Глорія»

Хмельницького національного університету