Театральна постановка «ШЕВЧЕНКО НАЗАВЖДИ!» СЛТ «Глорія» ХНУ на літературно-мистецькому вернісажі «І Тарасовим словом народ мій прозрів…» ХОУНБ

7 березня на запрошення Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Студентський літературний театр «Глорія» Хмельницького національного університету взяв творчу участь у заході, присвяченому 210-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

На літературно-мистецькому вернісажі «І Тарасовим словом народ мій прозрів…» СЛТ «Глорія» ХНУ під керівництвом викладача кафедри української філології Таїсії Коваль та у виконанні студентів-глоріанців: Нікіти Ринди (ст. гр. КІ-23-1 ФІТ), Анни Романенко (ст. гр. ФУМ-23 ГПФ), Вікторії Поліщук (ст. гр. АМ-23 ФІТА), Валентина Костенка (ст. гр. ХТІ-23 ФТД), Миколи Рожка (ст. гр. АТ-23 ФІТА), Назара Тодорчука (ст. гр. АІ-23 ФІТА) – майстерно презентував авторську театральну постановку «ШЕВЧЕНКО НАЗАВЖДИ!».

Учасниками Шевченкового свята були лауреати Хмельницької обласної премії імені Т. Г. Шевченка: доцент Хмельницького національного університету Віталій Міхалевський, Петро Маліш, Ніна Шмурікова, заслужена артистка України Фатіма Чергіндзія; відомі українські письменники: Любов Сердунич, Лідія Ярохно, Ольга Ковпак, Анатолій Ненцінський, Йосип Осецький; шкільна молодь і вчителі Хмельницької ЗОШ № 29.

Директор бібліотеки Катерина Чабан цікаво представила оригінальну книжкову виставку «І завжди будеш ти світить над цілим Всесвітом, Тарасе!» і щиро подякувала учасникам літературно-мистецького вернісажу за вшанування світлої пам’яті Кобзаря України.

Во дні фельдфебеля-царя
Капрал Гаврилович Безрукий
Та унтер п’яний Долгорукий
Украйну правили. Добра
Таки чимало натворили,
Чимало люду оголили
Оці сатрапи-ундіра.
А надто стрижений Гаврилич
З своїм єфрейтором малим,
Та жвавим, на лихо лихим,
До того люд домуштровали,
Що сам фельдфебель дивувались
І маршировкою, і всім…
І «благосклонні пребивали
Всегда к єфрейторам своїм».
А ми дивились та мовчали,
Та мовчки чухали чуби.
Німії, подлії раби!
Підніжки царськії, лакеї
Капрала п’яного! Не вам,
Не вам, в мережаній лівреї,
Донощики і фарисеї,
За правду пресвятую стать
І за свободу! Розпинать,
А не любить ви вчились брата!
О роде суєтний, проклятий,
Коли ти видохнеш? Коли
Ми діждемося Вашингтона
З новим і праведним законом?
А діждемось-таки колись.
Тарас Шевченко

СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ… БОРІТЕСЯ – ПОБОРЕТЕ!

Тарас Шевченко

СЛАВА ШЕВЧЕНКУ! СЛАВА УКРАЇНІ!

З КОБЗАРЕМ ДО ПЕРЕМОГИ!

Студентський літературний театр «Глорія»

Хмельницького національного університету