НАЦІОНАЛЬНО-МИСТЕЦЬКИЙ ФОРУМ «МІЙ ШЕВЧЕНКО…», ПРИСВЯЧЕНИЙ 203-Й РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОБЗАРЯ

Я так люблю її, я так люблю
Мою Україну убогу…
За неї душу погублю.
Тарас Шевченко

9 березня 2017 року біля погруддя Т. Г Шевченка під егідою ректора Хмельницького національного університету, професора Скиби Миколи Єгоровича відбувся традиційний національно-мистецький форум «Мій Шевченко…», присвячений 203-й річниці з дня народження Кобзаря. У виставі «Окрилені струни» студентського літературного театру «Глорія» глибоко висвітлено найбільш драматичні сторінки життєпису геніального сина України світової слави, майстерно проведено мистецькі і політичні паралелі Шевченкового Слова із трагічним сьогоденням України. Учасників форуму надихав безсмертний дух волелюбства і свободи Пророка – Тараса Григоровича Шевченка…

Розпочалося Шевченківське свято колективним виконанням вічної поезії Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий». Від організаторів форуму – гуманітарно-педагогічного факультету, кафедри української філології, наукової бібліотеки, студентського літературного театру «Глорія», первинної профспілкової організації студентів Хмельницького національного університету – виступив доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української філології Михайло Миколайович Торчинський. У привітальному слові було зазначено про місце і роль мистецької спадщини Тараса Шевченка для розвою української культури, зроблено акцент на світовому значенні українського Генія у боротьбі за Свободу.

«Які пишні села в цім краї бувають, коли зацвітуть садки! З таких пишних сіл вилинув, як соловей в гаю, Шевченків геній, і його пісня така ж поетична, як ті садки весняної доби» (І. Нечуй-Левицький)

Урочисте відкриття національно-мистецького форуму «Мій Шевченко…» з нагоди святкування 203-ї річниці з Дня народження Тараса Шевченка провів перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи, професор, член-кореспондент Національної академії наук України, поет Михайло Петрович Войнаренко. У зверненні до української громади прозвучало щире слово громадянина-патріота, натхненне Шевченковим «Борітеся – поборете!». М. П. Войнаренко від імені ректора Хмельницького національного університету Миколи Єгоровича Скиби привітав усіх присутніх зі святом і подякував, у першу чергу, молодим шанувальникам Кобзаревого Слова, продовжувачам гідних національних традицій. Учасники Шевченківського форуму виконали Гімн України та вшанували світлу пам’ять Кобзаря живими квітами.

Вельмишанований гість Шевченківського форуму літературознавець, критик, шевченкознавець, член Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» та Хмельницької міської літературної спілки «Поділля» Віталій Олексійович Матеуш прочитав глядачам уривок з роману у віршах «Наш великий пророк Тарас Шевченко»

Лауреат Хмельницького міського літературного фестивалю «Слово єднає» (2016, 2017 рр.) студентський літературний театр «Глорія» під керівництвом старшого викладача кафедри української філології Т. П. Коваль успішно презентував широкому загалу нову постановку «Окрилені струни» (уривок вистави «Тарасові Небеса…»). Сценарний задум втілено на матеріалах життєпису, живописних і ліричних творів, політичної сатири Т. Г. Шевченка; наукових досліджень у галузі шевченкознавства; воєнної хроніки; текстів сучасних пісень громадянсько-патріотичного звучання; фото, що висвітлюють Шевченкіану Хмельницького національного університету.

Ми ніколи не зречемося рідної мови, ми ніколи не зречемося рідної землі. І борітеся – поборете будь-які змови, і борітеся – поборете все, що у злі!

Сміюсь і плачу. Дурні та гордії ми люди На всіх шляхах, по всіх усюдах … усе царі, а над собою Аж деспоти – такі царі… Полазить трохи біля трона; пострежемося ж у лакеї Та ревносно в новій лівреї Заходимось царів любить.

Немає гірше, як в неволі Про волю згадувать… Доле! Доле! Моя ти співаная воле! Хоч глянь на мене з-за Дніпра, Хоч усміхнися з-за ….

Сонце йде І за собою день веде… Уже ворушаться царі… І буде правда на землі.

Я Господа прошу: «Благослови! Не дай нам покотитись до загину».

Я Господа прошу: «Мою Вкраїну для волі і добра Благослови!»

Свою Україну любіть,

Любіть її… Во время люте,

В остатню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Наукова бібліотека Хмельницького національного університету підготувала виставку «Шевченкове ім’я сіятиме довічно» – збірок Т. Г. Шевченка, унікальних наукових видань, а також оригінальну студентську літературно-художню творчість, присвячену Генію України. Оператори Шевченківського свята – працівники лабораторії відеотехнологій В. Босак та Л. Босак, технічне забезпечення заходу здійснював провідний інженер відділу ТЗ НП О. Бурак. Репортаж до ефіру підготували телевізійні канали «Ексклюзив» (автор Н. Бахамент) і «Поділля-центр» (автор О. Клопотюк).

ШАНОВНІ УКРАЇНЦІ! ОКРИЛЮЙТЕ СТРУНИ ДУШІ СВОЄЇ БЕЗСМЕРТНИМ СЛОВОМ КОБЗАРЯ!

СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ШЕВЧЕНКУ!

Інформація кафедри української філології та наукової бібліотеки Хмельницького національного університету
Фото – Олександр Нікітін, начальник відділу обробки інформації Хмельницького національного університету