І будень і свято СЛТ “Глорія” ХНУ: Всесвітній день театру

Театр – заклад культури (підприємство, установа чи організація) або колектив, діяльність якого спрямована на створення, публічне виконання та публічний показ творів театрального мистецта

Театр як мистецтво – це театральне мистецтво, особливістю якого є художнє відображення життя за допомогою сценічної дії акторів перед глядачами. Характерною особливістю театрального мистецтва є його неповторність у часі: кожен спектакль існує тільки в момент його відтворення

Театрознавство – це наука, що вивчає теорію і практику театрального мистецтва

Театральне мистецтво є синтетичним за своєю природою.

Театральні твори містять у собі практично всі інші мистецтва: літературу, музику, ораторське мистецтво, образотворче мистецтво, хореографію…

Театральні діячі використовують досягнення різних наук: наукові розробки з філософії, риторики, філології, психології, фізіології, медицини, семіотики, історії, культурологі, соціології, політології, та інших галузей наук складають основу акторської та режисерської творчості, театрального твору в цілому.

Аматорський театр – це неінституціональна форма театру, що поєднує непрофесійних виконавців, які діють на громадських засадах (С. О. Соболевська)

У XXI століттї простежується тенденція взаємозближення аматорського та професійного театрів. Культуротворча роль аматорського театру полягає у керуванні процесом формування української ідентичності (групової, індивідуальної).

Сучасний український аматорський театр є засобом цілеспрямованого конструювання внутрішнього простору творчої особистості, засвоєння та активного відтворення нею соціокультурного досвіду суспільства (соціальних норм, цінностей, зразків поведінки, звичаїв, культурних традицій), акумульованого у театральних формах

Учасники університетського Студентського літературного театру “Глорія” – поціновувачі професійного театрального мистецтва. Культурні походи і зустрічі з майстрами великої сцени – складник літературно-театральної, науково-художньої, культурно-просвітницької діяльності самодіяльної літературно-театральної ГЛОРІЇ.

.Артисти-глоріанці (і студенти і викладачі) здобувають неоціненний досвід, відвудуючи театральні вистави Хмельницького обласного акалемічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького, та інших театрів, що приїжджають на театральні гастролі. На превеликий жаль, ця традиція. зважаючи на воєнне лихоліття, стала більш уривчастою…

27 березня

26 березня студенти-лідери “Глорії” у культурно-мистецькому діалозі із керівником Театру провели глоріанське рандеву “Сценарна і сценічна творчість режисера й актора”. У кабінеті філософії солісти, виконавці головних сценічних ролей, Нікіта Ринда (заступник голови Ради СЛТ “Глорія” ХНУ) і Валентин Костенко (член Ради СЛТ “Глорія” ХНУ) по-філософськи за наставництва Таїсії Коваль здобули знання, навички і уміння створювати сценарій і сценарний план театральної постановки, робити партитуру акторського тексту. Пізнавальний інтерес, творчий експеримент, ефект художнього задуму захопили учасників науково-художньої творчості. Тому непомітно пробіг час – майже чотири щасливі години! …і без лиховісної повітряної тривоги…

27 березня з нагоди Всесвітнього дня театру театрали-глоріанці планували провести у змішаному форматі глоріанський вернісаж. Проте воєнна повітряна тривога унеможливила здійснити задум. Було проведено глоріанське рандеву: онлайн-репетицію і в другому акті – театральний концерт для воїна Збройних сил України Богдана МОКРИЦЬКОГО – почесного глоріанця, помічника керівника СЛТ “Глорія” ХНУ, славного випускника Хмельницького національного університету.

У Всесвітній день театру ГЛОРІЯ підняла росяний настрій і бойовий дух нашому захисникові України! Богдан розчулив глоріанців мотивуючою промовою, а також розвеселив, представивши свого молодшого бойового друга – собаку Бублика, який з радістю став найвдячнішим глядачем глоріанського рандеву-концерту!

Всесвітній день театру – духовне і культурне свято мільйонів шанувальників театрального мистецтва! Завдяки талановитим глядачам Театр живе, оновлюється і процвітає!

Студентський літературний театр “Глорія” Хмельницького національного університету (театральна студія “Глорія”, літературний клуб “Роса”, клуб ораторів “Сократ” і клуб сміхотворців “Гелос”) з любов`ю і вдячністю вітає неповторних і окрилених ШАНУВАЛЬНИКІВ ГЛОРІЇ ЗІ ВСЕСВІТНІМ ДНЕМ ТЕАТРУ!

ВІВАТ ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО!

Нехай ваше Життя, дорогі друзі, буде дивовижним Театром вашої щасливої п`єси-долі!

Від душі вдячні за ваші сердечні привітання на адресу ТЕАТРУ ГЛОРІЯ ХНУ з нагоди Всесвітнього дня театру! Неймовірні глядачі-глоріанці, ви наші справжні натхненники!

І всупереч воєнним діям агресора рф разом з вами будемо тримати стрій і культурний тил непереможної суверенної Держави Україна!

Слава Україні! Героям слава! Слава ЗСУ! Разом до Перемоги!

Немає опису світлини.
Театр ГЛОРІЯ ХНУ Гавришко Антоніна 1 д.  Ви даруєте людям радість та позитивні емоції, заряджаєте глядачів позитивною енергією. Любов до мистецтва буде вічною! З днем театру!

Автор – Таїсія Коваль, засновник, керівник СЛТ ГЛОРІЯ ХНУ