Хмельницький національний університет із громадськістю Хмельниччини привітав Батька української нації з 210-ю Шевченковою весною в Україні-неньці

Смійся, лютий враже!
Та не дуже, бо все гине –
Слава не поляже;
Не поляже, а розкаже,
Що діялось в світі,
Чия правда, чия кривда
І чиї ми діти.
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине…
От де, люде, наша слава,
Слава України!
Тарас Шевченко

З нагоди відзначення 210-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка 9 березня 2024 року Хмельницький національний університет із громадськістю Хмельниччини – поціновувачами культурно-мистецької спадщини і громадсько-політичної діяльності світового Генія Свободи, традиційно взяв активну участь у Шевченківських урочистостях.

Хвилиною Мовчання учасники національного заходу вшанували безсмертну пам’ять Воїнів України, які у жорстокій російсько-українській війні героїчно і самовіддано поклали своє життя за суверенну Українську Державу. Колективно виконано Державний Гімн України.

На знак вшанування світлої пам`яті Батька української нації покладено квіти до пам’ятника Кобзареві у парку імені Т. Г. Шевченка міста Хмельницького, мистецьки озвучено Тарасові Думи.

І день іде, і ніч іде.
І голову схопивши в руки,
Дивуєшся, чому не йде
Апостол правди і науки!
Тарас Шевченко

Хмельницький національний університет на обласному Шевченківському святі представили: Студентський літературний театр «Глорія» (організатор; керівник Т. Коваль), кафедра української філології (співорганізатор; в. о. завкафедри А. Янчишин, гарант спеціальності «Філологія. Українська мова і література» М. Гавриш; О. Ющишина, Т. Коваль), Вільна профспілка працівників університету (співорганізатор; голова І. Форкун), наукова бібліотека (за сприяння; директор О. Айвазян; Л. Салюк, Т. Мельник), кафедра туризму та готельно-ресторанної справи (завкафедри проф. І. Журба; А. Правдич); кафедра комп’ютерних наук (завкафедри проф. О. Бармак; В. Міхалевський); студенти гуманітарно-педагогічного факультету; факультету технологій і дизайну; факультету інженерії, транспорту та архітектури; факультету економіки і управління; факультету інформаційних технологій.

Нехай би вже оті Кирпи-гнучкошиєнки сутяги – їх Бог, за тяжкіє гріхи наші, ще до зачатія во утробі матерній, осудив киснуть і гнить в чорнилах, а то мужі мудрі, учені. Проміняли свою добру рідну матір – на п’яницю непотребную, а в придаток ще івъ додали

…А на москалів не вважайте, нехай вони собі пишуть по-своєму, а ми по-своєму. У їх народ і слово, і у нас народ і слово. А чиє краще, нехай судять люди.

Тарас Шевченко

Студентський літературний театр «Глорія» у виконанні артистів: Нікіти Ринди (ст. гр. КІ-23-1 ФІТ), Анни Романенко (ст. гр. ФУМ-23 ГПФ), Вікторії Поліщук (ст. гр. АМ-23 ФІТА), Валентина Костенка (ст. гр. ХТІ-23 ФТД), Анастасії Ергубайкіної (ст. гр. ЕАБ-23 ФЕУ), Назара Тодорчука (ст. гр. АІ-23 ФІТА) – презентував для генія Тараса Григоровича Шевченка і шанувальників безсмертної національної творчості Кобзаря України авторську театральну постановку «ШЕВЧЕНКО НАЗАВЖДИ!». Для мистецького втілення художнього задуму артистами вдало використано оригінальні художньо-творчі роботи за авторства студентів-глоріанців: Анастасії Осколкової (ст. гр. ШВ-21ФТД) – портрет Т. Г. Шевченка і мапа України, вишивка бісером; Вікторії Толмачової (ст. гр. ДЗН-22 ФТД) – дизайнерський плакат «Мені тринадцятий минало, а вже 210…».

У межах проведення Шевченківських урочистостей організаторами було відзначено плідну багаторічну працю на ниві українського просвітництва громадських діячів Хмельниччини. Зокрема цінним подарунком-сувеніром і ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ Хмельницької обласної військової адміністрації на чолі з Сергієм ТЮРІНИМ нагороджено:

Міхалевського Віталія Цезарійовича – доцента Хмельницького національного університету, голову Хмельницького обласного об`єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка;

Коваль Таїсію Петрівну – викладача Хмельницького національного університету, керівника Студентського літературного театру «Глорія» за активну громадянську позицію, благодійну мистецько-просвітницьку діяльність, збереження історичної спадщини, популяризацію українських традицій та з нагоди 210-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка

Про свою любов до Шевченкового Слова і шану до знакового і доленосного для України громадянського вибору Великого Українця студенти-глоріанці нашого університету мали можливість розповісти в інтерв’ю для телевізійних компаній міста Хмельницького.

Дякуємо, Земляче Тарасе – Великий Українцю, за Твоє від Бога Слово за Україну… за творення нових культурних цінностей українського народу, передусім – українську літературну мову, за Твій саможертовний і незрадливий приклад мужньої боротьби всупереч існування Малоросії, за велику УКРАЇНУ в умовах тоталітарної російської імперії зла, за Твої наставницькі пророчі Слова для нас, Твоїх вдячних нащадків, шевченколюбів!

І вам слава, сині гори,

Кригою окуті.

І вам, лицарі великі,

Богом не забуті.

Борітеся поборете,

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!

Тарас Шевченко

Слава світовому Генію Свободи! Слава Шевченку!

Слава Україні! Героям слава! Слава ЗСУ!

З БАТЬКОМ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ ДО ПЕРЕМОГИ СЛАВНОЇ УКРАЇНИ!

Студентський літературний театр «Глорія» ХНУ

Кафедра української філології ГПФ

Вільна профспілка працівників ХНУ

Хмельницьке ОО ВУТ «