Гімн ХНУ
Vivat, alma mater! Мудрості довкілля,
Де непересічний думки творчий злет.
Віримо, прославить Чарівне Поділля
Рідний наш Хмельницький Університет!
Михайло Войнаренко
11 жовтня 2017 року у рамках проведення урочистостей та заходів з нагоди відзначення 55-ої річниці з Дня заснування Хмельницького національного університету у фойє 3-го корпусу біля погруддя Тараса Шевченка відбувся театральний перформанс «Жива газета №55 «ВІВАТ ХНУ!». Святкове дійство організовано та проведено учасниками самодіяльного студентського літературного театру «Глорія» ХНУ. Театральний колектив висловив щиру подяку керівництву ВНЗ за створення сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу особистості та вручив зірковій європейського рівня Alma mater символічний ОСКАР!!!
Подію висвітлено у засобах масової інформації: МТРК МІСТО, відеозапис театрального перформанса розміщено в інтернет-мережі (О. Клопотюк, Філія ПАТ «НСТУ» – Поділля–центр», Хмельницька обласна телерадіокомпанія «Поділля-центр»). У фонд ВІДЕОТЕКИ ХНУ матеріал відзнято працівниками лабораторії відеотехнологій В. Босак та Л. Босак.
Соліст «Глорії» Юлія Лавренчук виконала зворушливу пісню «Я так люблю, альма-матер, тебе», в якій висловлено безмежну любов і вдячність рідному університетові за незабутні роки студентського життя. Виступ супроводжувався показом оригінального відеозвіту, що ознайомлював глядачів з історією становлення і творчими досягненнями самодіяльного студентського літературного театру «Глорія» та літературного клубу «Роса» у контексті культурно-освітнього середовища Хмельницького національного університету, гуманітарно-педагогічного факультету, кафедри української філології, наукової бібліотеки університету та у рамках літературно-мистецьких проектів міського та обласного рівнів.
Усім присутнім гумористичний настрій подарували іскрометні Олександр Івасенко та Анна Левшун, виконавши скетч «ХНУ єднає серця!» На романтичному побаченні красеню Сєржу Голохвастову вдалося-таки переконати імпозантну француженку Проню Прокопівну, що «тільки в ХНУ можна збагнути таємницю Шевченкового Слова та здобути професію, стати конкурентоспроможним фахівцем в умовах інтернаціоналізації та глобалізації мірового пространства!» Глоріанці продемонстрували глядачам і те, що палке юнацьке кохання народжується саме у стінах грандіозного ВНЗ – Хмельницького національного університету!!!
Бурхливими оваціями глядацька аудиторія оцінила театралізацію пісні «Зніми, фотограф, нас!». Артисти-аматори постали у своїх знаних для глядачів амплуа. Їхня акторська гра гармонійно поєдналася із демонстрацією творчого відеопортфоліо, у якому презентовано результати перемог студентів-глоріанців та їх наставника-керівника у науковій та навчальній сферах; втілено таємничу атмосферу репетицій та сценічних вистав театрального колективу.
Акцентовано увагу на театральних масках – одвічному символі видовищного мистецтва. Глоріанці в образах прекрасних українок (Яна Москаленко, Іванна Харітонова), романтичної Ромашки (Анна Бондаренко), чарівної Баронеси (Тетяна Лампіцька), високоповажного Короля (Марія Клопотюк) та вельмиславетної Королеви (Юлія Довганюк) грайливо запрошували глядачів у неординарні тенета талановитих слуг Мельпомени!
Разом із майбутнім абітурієнтом ХНУ, наймолодшою артисткою (учениця 2-го класу НВК №4) Дар’єю Шаєвською артисти виконали Гімн «Глорії» на слова незмінного координатора театру, невиправного поета-романтика, лауреата всеукраїнських літературних премій, доцента Хмельницького національного університету Віталія Цезарійовича Міхалевського.
У творчих пошуках єдині
«Росу» і «Глорію» зростили.
Краса у слові і в людині,
В завзятті молодої сили.
Святиться хай твоє майбутнє,
Вкраїно наша, бо і досі
Шевченко не всіма почутий, –
А ми сміливі й стоголосі.
Дорогу починають з кроку
Натхнені слуги Мельпомени,
Тут мрію зоряно-високу
Плекає «Глорія» для мене.
Зачарувала всіх авторська поезія-присвята Тарасу Шевченкові у виконанні президента літературного клубу «Роса» Юлії Лавренчук та крилатий хореографічний етюд «Душа Генія…» Катерини Шаєвської (учениці 6-го класу ТБЛ ім. А. Мазура). Відеопрезентація «ШЕВЧЕНКІАНА ГЛОРІЇ – ХНУ» яскраво фіксувала творчі виступи глоріанців та студентів спеціальності «Філологія. Українська мова і література» у Каневі; духовне сходження на Тарасову гору учасників делегації ХНУ, що відбувається щорічно під егідою ректора Хмельницького національного університету, професора Скиби Миколи Єгоровича.
Справжнім сюрпризом для гостей університетського свята була церемонія вручення символічного ОСКАРА зірковому університету України з нагоди 55-річчя з Дня заснування! Нагородження проводили солістка і ведуча студентського театру, лідер спеціальності «Філологія. Українська мова і література» Вікторія Недєліна, Шевченкові Король-Блазень (заступник голови Ради «Глорії» Марія Клопотюк) та Королева-Сокіл (голова Ради «Глорії» Юлія Довганюк).
Для вручення ОСКАРА ХНУ та фінального феєрверка глоріанці урочисто запросили своїх натхненних наставників – ректора Хмельницького національного університету, професора Миколу Єгоровича Скибу; першого проректора, проректора з науково-педагогічної та наукової роботи, професора, члена-кореспондента Національної академії наук України Михайла Петровича Войнаренка; члена Національної спілки письменників України, голову Хмельницького обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка, голову Хмельницької міської спілки письменників Віталія Цезарійовича Міхалевського та координаторів театру «Глорія» – завідувача кафедри української філології, доктора філологічних наук, професора Михайла Миколайовича Торчинського та завідувача відділу навчально-виховної роботи ХНУ, доцента Людмилу Едуардівну Байдич.
Неповторними учасниками присвяченому Alma mater феєрверку були і вельмишановані керівники структурних підрозділів ХНУ – декан гуманітарно-педагогічного факультету Людмила Леонідівна Станіславова, завідувач кафедри слов’янської філології Неля Володимирівна Подлевська, директор наукової бібліотеки ХНУ Олена Борисівна Айвазян, голова первинної профспілкової організації студентів ХНУ Анатолій Анатолійович Вичавка.
Зі словами подяки звернулася до гостей та учасників театрального перформанса ведуча «Глорії», і висловила щирі сподівання, що глоріанці й надалі примножуватимуть славні традиції Alma mater задля процвітання національної ідеї Української Держави!
Надзвичайно зворушливим для студентів-театралів було привітання від декана гуманітарно-педагогічного факультету, доцента кафедри слов’янської філології Людмили Леонідівни Станіславової, яка високо оцінила театральну та літературну творчість артистів, і побажала керівнику театру «Глорія» – старшому викладачеві кафедри української філології Таїсії Петрівні Коваль – невичерпного натхнення та потужної енергії у мистецькій роботі з творчо обдарованою студентською та учнівською молоддю.
Самодіяльний студентський літературний театр «Глорія» вітає рідний Хмельницький національний університет із 55-річчям!!! Бажаємо блискучих звершень щороку! З новими здобутками у європейському просторі освіти та науки відзначити ювілейне100-річчя!!!
Незабутнім моментом для студентів і викладачів було колективне виконання усіма учасниками святкового дійства Гімну Хмельницького національного університету на слова видатного поета-пісняра Михайла Войнаренка.
Vivat, alma mater! Наші рідні стіни,
Хай живе в них славний думки творчий злет.
Віримо, примножить Славу України
Наш національний Університет!
ВІВАТ ХНУ! ВІВАТ! ВІВАТ!
Таїсія Коваль, керівник студентського літературного театру «Глорія» ХНУ, старший викладач кафедри української філології ГПФ
Марія Клопотюк, заступник голови Ради театру «Глорія», студентка групи СП-15-1
Фоторепортаж – Олександр Нікітін, начальник відділу обробки інформації Хмельницького національного університету