Упродовж 2024 року Україна відзначатиме доленосне свято у національному розвої державності, української літературної мови і культури – 210-ту річницю з дня народження Батька української національної ідеї, основоположника української літературної мови, Кобзаря України ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА.
22 квітня 186 років тому (1838 року) Божою волею і зусиллями, у першу чергу, друзів-українців 24-річного юнака Тараса Шевченка, кріпака пана Енгельгарда, визволено з кріпацької неволі, про що засвідчує документ “Відпускна”
Із присвятою Великому Українцеві творчі студенти-шевченкознавці Хмельницького національного університету: факультету технологій і дизайну і митці Студентського літературного театру “Глорія” ХНУ у співтворчості з науково-художнім керівником Таїсією Коваль (викладачем кафедри української філології, керівникиком СЛТ “Глорія” ХНУ) і кіномистецьким лідером Мариною Краєвською (старостою академічної групи ХТІ-21-1) створили культурно-освітній кінофільм “Наш Шевченко…”.
Контент науково-творчої відеороботи оригінально відображає багатогранну діяльність студентської молоді в аспектах дослідження, інтерпретації, популяризації .культурно-мистецької спадщини Т. Г. Шевченка як історично-культурної цінності українського народу і наслідування громадянсько-патріотичного запалу геніального Пророка України.
У контексті навчального процесу хіміки-мовознавці провели наукове дослідження з теми “Тарас Григорович Шевченко – основоположник української літературної мови” і презентували результати у форматі захисту наукового реферату.
Креативні студентки академічної групи ХТІ-21-1 засобами різних мистецтв і навіть хімічних елементів створили науково-художній плакат “Наш Шевченко”!.
Кожен хімік-мовознавець з теми “Культура мовлення. Інтонаційно-смиловий аналіз тексту” вивчив напам`ять безсмертну поезію Т. Г. Шевченка з циклу “В казематі ХІІ.” і представили відеодекламацію.
Студенти-глоріанці натхненно готувалися до прем`єри авторської театральної постановки “Шевченкова ВОЛЯ” у межах ІІ Подільських філологічних читань кафедри української філології Хмельницького національного університету.
А в кінофільмі “Наш Шевченко” у різних локаціях рідного Університету майстерно і проникливо прозвучала сучасна інтерпретація вірша Т. Г. Шевченка “Доля” у виконанні хіміків-мовознавців і студентів-глоріанців.
І ще багато цікавих кіноепізодів, що яскраво засвідучують особистісний інтерес української молоді до вивчення державної української мови і шевченкознавства у європейському Хмельницькому національному університеті!
Успішні вихованці кафедри хімії та хімічної інженерії з радістю зазначили. що іхню інноваційну творчість завжди професійно, творчо і дружелюбно підтримують, а також сприяють найрізноманітнішим експериментам думки декан факультету технологій і дизайну Тетяна Іванішена, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії професор Ольга Параска і викладачі-педагоги!
Бажаємо усім глядачам мовознавчого і шевченкознавчого, творчого кінофільму “Наш Шевченко…!” приємного і захоплюючого перегляду!
- Креативний директор – Таїсія Коваль, автор-розробник і викладач навчальних курсів “Українська мова (за професійним спрямуванням)”, “Українська ділова мова”, “Культура українського мовлення”, “Риторика і культура українського мовлення”
- Сценарист, кінооператор, кінорежисер – Марина Краєвська (ХТІ-21-1).
- Художниці-шевченкознавці – Ольга Бохнак і Олена Ковальчук (ХТІ-21-1)
- Кіноактори-глоріанці – Нікіта Ринда (КІ-23-), Валентин Костенко і Костянтин Зелінський (ХТІ-23-1)
- Кіноактори-хіміки – Надія Корчинська, Ілля Кубатий і Назарій Камінський (ХТІ-21-1)
…Полум’я, на котрім тьма розтала,
Вибух крові, що зарокотала
Карою за довгу ніч образ…А ось поруч — усміх, ласка, мати
І садок вишневий коло хати (“Шевченко” Євген Маланюк)Коли надійдуть втома і зневір’я,
В його портрет вдивляюся тоді,—
І знову в серці відчуваю мир я
І тихий голос радісних надій.Вже близько час — за нього ж день розквітне — І на його оновленій землі…
— Щасливий нарід, що його відродин
Був на землі воістину Пророк! (“Шевченко” Євген Плужник”)
Нехай не згасає велика любов українців-патріотів до України і
до Великого Сина України – нашого Шевченка!
СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ… БОРІТЕСЯ – ПОБОРЕТЕ!
ТАРАС ШЕВЧЕНКО
Слава Шевченку! Слава Україні! Слава ЗСУ!
Дякуємо Захисникам і Захисницям Держави Україна! Разом до Перемоги!
Автор – Таїсія Коваль, засновник, керівник СЛТ “Глорія” ХНУ